Lajme Shqip Saturday, 30 April 2011 14:19

Panama – Tërmet i fuqishëm me një intesitet prej 6,1 ballë sipas Rihterit e goditi në mëngjesin e sotëm pjesën jugore të Panamasë, kumtoi Instituti gjeologjik amerikan.

Epiqendra e tërmetit, që ndpdhi rreth orës tre sipas kohës lokale, ndodhej 179 kilometra në jug të qytetit Davido, në afërsi të kufirit me Kostarikon.

Tani për tani nuk ka informacione për viktima eventuale dhe dëm të shakaktuar material.