Lajme Shqip Wednesday, 17 August 2011 20:08

Washington – Tërmet me intensitet prej 6,2 ballëve sipas shkallës Rihter sot është regjistruar në afërsi të ishullit japonez Honshu, kumtoi Instututi gjeofizik i SHBA-së.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Oqeanin Paqësor, në afërsi të prefekturës Ivate, në 418 kilometra nga Tokio.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësi prej 10 kilometrave.

Nuk ka infiormata për persona të lënduar dhe për dëme të shkaktuara materiale.