Lajme Shqip Wednesday, 26 August 2015 17:23

Tre persona janë vrarë gjatë të shtënave në një qendër tregtare në Virxhinia, gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë televiziv

Një person i armatosur ka hapur zjarr ndaj një ekipi televiziv të lajmeve derisa po zhvillonin një transmetim të drejtpërdrejtë nga një qendër tregtare në Virginia të SHBA-ve sot gjatë ditës, ku u vra një gazetare dhe kameramani, transmeton lajmi.net

Personi që ka shtënë me armë thuhet të jetë ende i lirë.

“WDBJ”, ka konfirmuar vrasjen e gazetarja Allison Parker dhe kameramanit Adami Ward.

Video nga vendi i ngjarjes tregon se si ekipi u sulmua në mes të raportimit.

Gazetarja po intervistonte një grua në qendrën tregtare, kur personi i armatosur filloi të shtënat.

Policia është duke vazhduar kërkimin e personit të armatosur i cili thuhet të ketë vepruar i vetëm.