Lajme Shqip Wednesday, 13 July 2011 09:15

Sindei – Tërmet i fuqishëm me intensitet prej gjashtë ballë, sipas shkallës së Rihterit, është regjistruar sot në Indonezi, njoftoi shërbimi sizmologjik kombëtar i Australisë.

Nuk ka të dhëna për të lënduar dhe dëme të shkaktuara materiale.

Epiqendra e tërmetit ndodhej në thellësinë e Detit Banda, në pjesën lindore të arqipelagut.

Tërmeti është ndjerë edhe në pjesën veriore të Australisë, që ndodhet 700 kilometra në jug.