Lajme Shqip Saturday, 10 August 2013 10:18

Romë – Pesë shqiptarë, pjesë e një rrjeti prostitucioni janë prangosur nga policia italiane nën akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit. Sipas mediave italiane shqiptarët shfrytëzonin femra me shtetësi shqiptare dhe rumune.

Në pranga kanë përfunduar shtetasit, Rigers Lula lindur në Shqipëri më 18.03.1985″>1985, i arrestuar në Genova, Arbër Mancellari lindur në Shqipëri më 27 12 1985″>1985, i arrestuasr në Genova, Bukurosh Cela i datëlindjes13.09.1985″>1985, edhe ky i arrestuar në Genova, si dhe Ilir Rinxhi (ditëlindja 31.12. 1977) e Arjan Zenuni (ditëlindja 16.07.1979) përkatësisht të arrestuar në Milano dhe Scalea. Policia shton se gjatë arrestimit të Bukurosh Celës, një grua e quajtur Bold Lonela Maria rreth 21 vjec ka tentuar të hedhë nga dritarja një pako, që pas kontrollit rezultoi të kishte brenda 400 gramë heroinë dhe 2,25 gramë kokainë, raporton albeu.