Lajme Shqip Monday, 17 June 2013 15:16

Beograd- Presodenti serb, Tomisllav Nikoliq, ka pritur në takim ambasadorin e Maqedonisë në Serbi, Ljubisa Gerogievski. Nikoliq me këtë rast ka thënë se “Maqedonia nuk do të ketë asnjëherë një mike më të sinqertë dhe më të mira Serbia”.

Nikoliq ka thënë se për këtë arsye, pret që “të gjitha çështjet që duhet të zgjidhen mes dy vendeve, duhet të zgjidhen sa më shpejt”, transmeton B92.

Nikoliq ka falënderuar ambasadorin maqedon për memorialin e ushtarëve serbë të Betejës së Kumanovës. Ndërkohë ambasadori maqedon, shprehu përkushtimin për zhvillimin e një politike të tillë, “që do t’u shërbejë të dy popujve dhe t’i përafrojë dy popujt edhe më shumë”.