Lajme Shqip Monday, 07 January 2013 19:50

Rome – Ish kryeministri Italian Silvio Berlusconi nuk do të garojë për postin e kryeministrit, me qëllim që të ruajë aleancvën me Ligën veriore, citon DPA të ketë thënë lideri I kësaj partie, Roberto Maroni.

“Silvio Berlusconi e ka pranuar kërkesën tonë që të mos garojë për kryeministër”, ka thënë Maroni në një konferencë për gazetarë në Milan.

“Jam i kënaqur dhe mirënjohës për gjestin e tij”, ka shtuar ai. (LajmeShqip.com)