Lajme Shqip Saturday, 19 March 2011 12:29

Uashington – Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Warren Christopfer, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare.

Ndërmjetësuesi i paqes në Bosnjë dhe negociatori për lirimin e pengjeve amerikane në Iran ka vdekur në një spital të Kalifornisë.

Ai vuante nga komplikimet në veshka.