Lajme Shqip Tuesday, 04 June 2013 11:25

Beograd – Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, do të qëndrojë sot në Beograd.

Siç raportojnë mediat serbe, ai do të takojë homologun serb, Ivan Mërkiq, ashtu si edhe presidentin dhe kryeministrin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq dhe Ivica Daçiq.
Tema kryesore të bisedimeve do të jenë rezultatet e dialogut Kosovë-Serbi, situata në Ballkanin Perëndimor dhe procesi i zgjerimit të Bashkimit Evropian.
Lajçak viziton Beogradin pas qëndrimit në Zagreb.