Lajme Shqip Tuesday, 17 January 2012 11:30

Romë- Ekipet e shpëtimit mbrëmë kanë gjetur edhe një trup të vdekur gjatë përmbytjes së anijes turistike italiane “Kosta Konkordia”.

Me këtë numri i viktimave të konfirmuara deri më tani në anije arrin shtatë persona, ndërsa edhe 28 llogariten si të zhdukur.

Deri më tani shpëtuesit kumtojnë për 16 të zhdukur, midis të cilëve katër turistë italianë, dy amerikanë, dy çifte nga Franca dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Anija “Kosta Konkordia” me më shumë se 4.200 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit të premten në mbrëmje u përmbyt në afërsi të Toskanës pasi u përplas në një shkëmb. (LajmeShqip.com)