Lajme Shqip Thursday, 12 June 2014 17:20

Edlira Dobrushi, 37-vjeçarja shqiptare, e cila më 9 mars të këtij viti vrau 3 vajzat e saj, ka tentuar vetëvrasjen në burgun e Komos, ku ndodhet që prej ngjarjes së rëndë. 

37-vjeçarja është shpëtuar nga një agjent sigurie, i cili pasi kishte vërejtur diçka të çuditshme në qeli ishte afruar më pranë dhe kishte kuptuar atë që po ndodhte, e burgosura po tentonte të mbytej me çorape.

Dobrushi është dërguar menjëherë në spitalin Sant’Anna të Komos edhe pse nuk kishte mbetur e plagosur.

Më 9 mars, atëherë e sapo divorcuar, Edlira Dobrushi masakroi tri vajzat në një mënyrë çnjerëzore, ndërkohë që fjalët e saj pas krimit makabër ishin vetëm: ‘Kam qenë e dëshpëruar’.

Sipas ekspertizës mjeko-ligjore të publikuar në atë kohë rezultatet ishin rrëqethëse, nëna kishte qëlluar mbi 30 herë me thikë mbi secilën prej vajzave të saj.
/ Top Channel