Lajme Shqip Friday, 29 April 2011 06:22

Bagdad – Dymbëdhjetë persona humbën jetën, ndërsa 33 janë lënduar gjatë sulmit të mbrëmshëm vetëvrasës në një xhami në provincën irakiane Diala.

Sulmi ndodhi në Balad Ruz, 90 kilometra në verilindje të Bagdadit.

Shpërthimi pjesërisht e ka dëmtuar xhaminë, si dhe ndërtesat përreth.