Lajme Shqip Sunday, 09 September 2012 16:50

Bagdad- Sekretari i tij, Ahmed Kahtan, njëherësh dhëndër i Al-Hashemit, po ashtu është dënuar me vdekje në këtë rast.

Procesi gjyqësor, që aktualisht e shqyrtoi rastin e vrasjes së një avokati dhe të një gjenerali, është marrë me afro 150 akuza kundër Al-Hashemit dhe truprojave të tij.

Al-Hashemi, pjesëtar sunit, thotë se rasti kundër tij është hakmarrje e motivuar politikisht nga një pjesë e shumicës shiite në qeveri.

Sipas disa burimeve, Al-Hashemi, fshihet në Turqi. Ka të tillë që thonë se ai ndodhet në Katar.(LajmeShqip.com)