Lajme Shqip Tuesday, 14 February 2012 11:30

Georgia – Një vogëlushe amerikane 7-vjeçare ka qënë pre e tentativave për rrëmbim në një qëndër tregtare të Walmar,t nga një burrë i panjohur.

Brittney Baxter ishte duke shëtitur në sektorin e lodrave të fëmijëve teksa nëna e saj ndodhej në një sektor tjetër, jo shumë larg prej saj. Teksa Brittney ndodhej vetëm, agresuesi i panjohur e ka rrëmbyer në krahët e tij dhe është përpjekur për ta nxjerrë jashtë ndërtesës duke ja mbyllur gojën me pëllëmbë. Por ai ka hasur në rezistencën e vajzës, e cila e tmerruar ka ulëritur dhe shkelmuar me sa fuqi ka pasur! Falë zhurmës që ajo ka bërë, ai është frikësuar se mos njerëzit e piketonin dhe e ka lëshuar vajzën për t’u larguar menjëherë nga qendra tregtare.

Këtë ngjarje e kanë filmuar kamerat e sigurisë dhe prej këtyre regjistrimeve policia ka mundur që të identifikojë grabitësin dhe të arrestojë Thomas Woods, 25-vjeçar, brënda një ore.

Ky rast fatlumë për këtë vogëlushe është shndërruar në një lajm kryesor për mediat amerikane dhe në një shembull për të gjithë prindërit. (LajmeShqip.com)