Lajme Shqip Monday, 11 April 2011 16:06

Minsk – Raportohet se një shpërthim e ka tronditur sot metronë e kryeqytetit bjellorus, Minsk.

Një dëshmitar okular tha se ka parë tym nga stacioni Oktjabrskaja në qendër të qytetit dhe se viktimat kanë filluar të nxirren mbi sipërfaqe.

Arsyeja e shpërthimit nuk është bërë e ditur. Ministria e Emergjencave e ka konfirmuar shpërthimin.

Agjencia ruse RIA citoi dëshmitarë të kenë thënë se, të paktën 10 njerëz janë plagosur në këtë shpërthim.