Lajme Shqip Monday, 07 September 2015 13:45

Integrimet evropiane të Serbisë dhe kriza me migrantët nga Lindja e Mesme në Evropë pritet të jenë dy çështjet kryesore në takimin që do të zhvillojë sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Berlin.

Takimi me zonjën Merkel është cilësuar nga mediat në Serbi si i papritur, duke qenë se ai nuk ishte paraparë të mbahej .

Takimi është paralajmëruar të dielën, në rrjetin social Twitter, nga vetë zoti Vuçiq.