Lajme Shqip Sunday, 28 July 2013 15:45

Athinë – Dy shqiptarë arrestohen dhe dy të tjerë janë në kërkim nga policia greke. Të katërt shqiptarët kanë hyrë në të paktën 16 shtëpi, ku kanë marrë të holla dhe stoli me vlerë.
Sendet e grabitura arrijnë vlerën 220.000 euro, të cilat shqiptarët i kanë dërguar në Shqipëri për t’i shitur. Policiaidentifikoi në autostradën Artë-Janinë dy shqiptarë të moshës 25 dhe 29 vjet, që drejtonin dy makina të ndryshme, me të cilat po shkonin në Shqipëri, shkruan Balkanweb. Ata u ndaluan për kontroll dhe policët gjetën në motorin e makinës së drejtuar nga 25 vjeçari, bizhuteritë e fshehura, posedimin e të cilave ai nuk mundi ta justifikonte, raporton albeu. 
Dy të rinjtë u arrestuan dhe u dërguan në prokurori. Ata ara prokurorisë kanë pranuar përfshirjen e tyre në vjedhje në fshatra të ndryshm.