Lajme Shqip Monday, 22 August 2011 09:32

Otava – Dymbëdhjetë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë  plagosur në një aksident ajror në Arktikun verior të Kanadasë.
Autoritetet policore thanë se aeroplani Boeing 737 me 15 anëtarë në bord u rrëzua në afërsi të Gjirit Rezolut në territorin arktik të Nunavut.

Deri më tash nuk janë dhënë detaje për aksidentin.